Програм манифестације „Изађи ми на теглу“

Такмичење у спремању ајвара “Изађи ми на теглу”  одржава се од 25. августа до 14. октобра у више од 30 места у Србији, а свеукупног победника очекују вредне награде. Велико финале које ће окупити победнике из свих градова, одржаће се 14. октобра, на Централном градском тргу и дуж мермерног шеталишта у Сокобањи, где ће победник понети титулу најбољег ајвар мајстора у 2017. години!
Претходног дана, 13. октобра, одржаће се у Сокобањи општинско такмичење у спремању ајвара, и тада ће бити проглашен победник који ће представљати Сокобању, у великом финалу. Организатор обезбеђује сав потребан материјал за спремање ајвара, а задатак учесника је да окупи најбољу екипу. За све информације у вези са пријавом обратити се Организацији за туризам и културу Сокобања, путем телефона на бр: 018 833 988  имејлом: office@otks.org.rs, или лично у просторије Организације за туризам и културу,на адресу: Ул. Трг Ослобођења, бр. 2, Сокобања. 
Програм манифестације:

Петак, 13.10.2017, општинско такмичење

10:00  Свечано отварање

10:30-11:00 Представљање такмичарских екипа

12:00-13:00 Културно уметнички програм (наступи локалних културно-уметничких друштава)

13:30-14:00 Кухињица под отвореним небом – кување националних специјалитета на бини – локални ресторан

14:30-15:15 Музички програм

15:15-15:45 Дечији програм – наступ дечјег хора „Соколићи“

15:45-16:30 Културно-уметнички програм (наступи локалних културно-уметничких друштава)

16:15  Дегустација

17:00  Церемонија проглашења победника и додела награда

(такмичарски део манифестације траје од 10:00 до 17:00 сати)

Субота, 14.10.2017, финале

10:00  Свечано отварање

10:30-11:00  Представљање такмичарских екипа

11:00-11:30 Културно уметнички програм (наступи локалних културно-уметничких друштава)

11:30-12:00 Дечји програм – наступ дечјег хора „Соколићи“

12:00-13:30 Културно уметнички програм (наступи локалних културно-уметничких друштава)

13:30-14:00 Кухињица под отвореним небом – кување националних специјалитета на бини – локални ресторан

14:30-15:30  Културно уметнички програм (наступи локалних културно-уметничких друштава)

16:15  Дегустација

17:00 Церемонија проглашења победника и додела награда

(такмичарски део манифестације траје од 10:00 до 17:00 сати)

Остави поруку одговори